Kozan Ticaret Borsası (Kozan Commodity Exchange)
 Selçuk Öztürk, Hisarcıklıoğlu’na Ahi Evran Bastonu hediye etti- TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk, Selçuklu tarihini anlatan ilk sinema filmi olan Direniş Karatay filminde kullanılan orijinal Ahi Evran bastonunu, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na hediye etti. 
 TOBB Yönetim Kurulu Eski Üyesi Necati Atıl Akkan’ı kaybettik- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Eski Üyesi ve Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Eski Başkanı Necati Atıl Akkan vefat etti. 
 Tüketiciyi ancak kendi bilinci koruyabilir- Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın 21.Geleneksel Tüketici Ödülleri Töreni’ne katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, iş âleminin aslında bir yönüyle de tüketici olduğunu söylerken, “tüketici demokrasisi” kavramına vurgu yaptı. 
 Sağlık çalışanlarının, 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun- 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyede verilebilmesi için, fedakârca çalışan ve sağlık alanında değerli katkılarda bulunan doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutlarım” dedi. 
 "Soma, Türkiye enerjisinin yüzde 8'ini karşılıyor"- Soma Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, ‘Birlikte rahmet ve ayrılıkta azap vardır' sözünü hatırlatarak başladığı konuşmasında, Afrin’deki Mehmetçik’e tonlarca helva gönderen Somalılara teşekkür etti. 
 “Zeytin denince akla Akhisar gelir”- TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası tarafından düzenlenen istişare toplantısında yaptığı konuşmada, hayırlı işler için Akhisar’a geldiklerini belirterek, “Akhisar TSO’nun merkez çarşı kalkındırma projesinin temelini attık. Akhisar TB’nin Donbaycıoğlu Hanı Şubesi’nin açılışını gerçekleştirdik. Akhisar’ın tarihine, sosyal sorumluluk projesi olarak sahip çıktıkları için Akhisar odama ve borsama teşekkür ediyorum” dedi. 
 “Manisa, tarımın ve sanayinin merkezi”- TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası tarafından düzenlenen Manisa İş Dünyası Müşterek İstişare Toplantısı’na katıldı. 
 TOBB Başkanı'ndan, Manisa Emniyet Müdürü'ne ziyaret- TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Manisa Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç'i makamında ziyaret etti. 
 Hisarcıklıoğlu'ndan Manisa TB'ye ziyaret- TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Manisa Ticaret Borsası'nı ziyaret ederek, Meclis Üyeleri ile bir araya geldi. 
 Hisarcıklıoğlu Manisa Valiliğinde- TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer'i makamında ziyaret etti. 
emya