Kozan Ticaret Borsası (Kozan Commodity Exchange)
 Reel sektör ve finans sektöründen ‘sıkıntıları birlikte aşacağız’ mesajı- Reel Sektör ile Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı Malatya’da Anemon Otel’de gerçekleştirildi. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ile Malatya Ticaret Borsası’nın ev sahipliği yaptığı toplantıda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın ile Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan; Malatya ve çevre şehirlerdeki iş dünyasının sorunlarını dinlediler, çözüm kanalları aradılar. 
 Malatya Valisi Aydın Baruş’a ziyaret- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu beraberindeki heyet ile birlikte Malatya Valisi Aydın Baruş’ı makamında ziyaret etti. 
 Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Polat’a ziyaret- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ı da makamında ziyaret etti. Ziyarette Malatya Valisi Aydın Baruş, Eski Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Ticaret Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ile Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan da yer aldı. 
 Battalgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir adayı Gürkan’a ziyaret- Çeşitli ziyaret ve programlar için Malatya’ya gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı Hüseyin Aydın ile Eski Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci; Battalgazi Belediye Başkanı ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan'ı ziyaret etti. 
 Malatya TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi için kurdele kesildi- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Malatya'da TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ederek, Malatya Valisi Aydın Baruş, Eski Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve öğrencilerle birlikte kurdele kesti. 
 Hisarcıklıoğlu, meclis üyeleri ile buluştu- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Oda/Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nde, meclis üyeleri ile bir araya geldi. 
 Hisarcıklıoğlu, nikâh şahidi oldu- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, dünya evine giren TOBB çalışanları Esma Mirmahmutoğulları ve Murat Mercan’ın nikah törenine katıldı. Genç çiftin nikahına şahitlik eden Hisarcıklıoğlu Mirmahmutoğulları ve Mercan ailelerini tebrik ederken, genç çifte de ömür boyu mutluluk diledi. 
 Ekonomide yeni bir atılım dönemi başlayacağına inanıyoruz- Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın da katılımıyla, İzmir Odaları ve Borsalarının ortaklaşa düzenlediği ‘Adım Adım Ekonomi’ toplantısında konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, ekonomide yeni bir atılım dönemi başlayacağına inandığını söyledi. 
 “Tahkim, iş yapmanın olmazsa olmaz koşullarından biri”- ICC Türkiye Tahkim Günü Uluslararası Tahkim Konferansı’nda konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, tahkimin önemine değinerek, ticaret ve yatırımın risk almak olduğunu, bir ihtilaf durumunda tarafsız, objektif, saygın, kuralları baştan net olarak konulmuş bir başvuru merciinin bulunmasının, tüm tarafları koruyan bir unsur olduğunu söyledi. 
 Pasinler TSO Başkanı Taşbaşı'ndan Hisarcıklıoğlu’na ziyaret- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Taşbaşı'nı makamında kabul etti. 
emya