Kozan Ticaret Borsası (Kozan Commodity Exchange)
 TOBB ve TÜSİAD’dan ortak açıklama- TOBB ve TÜSİAD’ın gerçekleştirdiği istişareler sonrası ekonomik duruma ilişkin şu görüşler ön plana çıkmıştır: 
 Ege Bölgesi oda/borsa başkanları TOBB’da buluştu- Ege Bölge Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında, TOBB İkiz Kuleler’de yapıldı. Toplantıya katılan bölge oda/borsa başkanlarına, TOBB’un çalışmaları ve Türkiye ekonomisine ilişkin sunumlar yapıldı. 
 Karadeniz Bölgesi oda/borsa başkanları TOBB’da buluştu- Karadeniz Bölge Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında, TOBB İkiz Kuleler’de yapıldı. Toplantıya katılan bölge oda/borsa başkanlarına, TOBB’un çalışmaları ve Türkiye ekonomisine ilişkin sunumlar yapıldı. 
 “Ülkemiz ve milletimiz için daha çok çalışma zamanı”- TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Yaklaşımı’na ilişkin yaptığı açıklamada, “İş dünyası olarak üretime, yatırıma, istihdama ve ihracata devam etmemiz büyük önem arz ediyor. Biz temelleri sağlam güçlü bir ülkeyiz” dedi. 
 İç Anadolu Bölgesi oda/borsa başkanları TOBB’da buluştu- İç Anadolu Bölge Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında, TOBB İkiz Kuleler’de yapıldı. Toplantıya katılan bölge oda/borsa başkanlarına, TOBB’un çalışmaları ve Türkiye ekonomisine ilişkin sunumlar yapıldı. 
 Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Hisarcıklıoğlu’na ziyaret- Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, beraberindeki heyetle birlikte TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu TOBB ETÜ'de ziyaret etti.​​​ 
 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-AB KİK heyetini kabul etti- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki Türkiye- AB Karma İstişare Komitesi (KİK) Türkiye Kanadını oluşturan; TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye KAMU-SEN Genel Başkanı Önder Kahveci ve TİSK Başkanı Kudret Önen’den oluşan heyeti kabul etti. 
 Hisarcıklıoğlu, YKS’de dereceye giren öğrencilerle görüştü- TOBB ve TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) dereceye giren öğrencileri kabul etti. 
 Akdeniz Bölgesi oda/borsa başkanları TOBB’da buluştu- Akdeniz Bölge Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında, TOBB İkiz Kuleler’de yapıldı. Toplantıya katılan bölge oda/borsa başkanlarına, TOBB’un çalışmaları ve Türkiye ekonomisine ilişkin sunumlar yapıldı. 
 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na ziyaret- TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Kabinesi’nde Dışişleri Bakanı olan Mevlüt Çavuşoğlu’na ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. 
emya