Kozan Ticaret Borsası (Kozan Commodity Exchange)
 Madencilik Meclisi toplandı- TOBB Türkiye Madencilik Meclisi toplantısı, Meclis Başkanı İsmet Kasapoğlu'nun başkanlığında sivil toplum kuruluşları (STK) ve sektörün üst düzey temsilcilerinin katılımıyla sektördeki son gelişmeleri görüşmek üzere İstanbul’da gerçekleştirildi. 
 Yazılım Meclisi eğitim ve inovasyonu masaya yatırdı- TOBB Türkiye Yazılım Meclisi 2018 yılı ikinci toplantısını; TOBB İkiz Kuleler’de, Meclis Başkanı başkanlığında, TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş ve meclis üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirdi. 
 Makine ve teçhizat imalatı sektörünün güncel konuları masaya yatırıldı- Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi Toplantısı, Meclis Başkanı Kutlu Karavelioğlu başkanlığında gerçekleştirildi. 
 Girişim Sermayesi Meclisi İstanbul’da toplandı- TOBB Türkiye Girişim Sermayesi Meclisi Toplantısı, Meclis Başkanı Göktekin Dinçerler başkanlığında, meclis üyelerinin katılımları ile TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi. 
 Nisan ayında kurulan şirket sayısı bir önceki aya göre % 13,21 arttı- Bir önceki aya göre kurulan şirket sayısında %13,21 kurulan gerçek kişi ticari işletme sayısında %18,53 artış olup kurulan kooperatif sayısında %3,60 oranında azalış oldu. 
 Çimento ve Çimento Ürünleri Meclisi Başkanlığı’na Nihat Özdemir seçildi- Türkiye Çimento ve Çimento Ürünleri Seçimli Meclis toplantısı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken başkanlığında yapıldı. Kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımı ile TOBB İstanbul Hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıda, Meclis Başkanlığına Limak Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir seçildi. 
 TOBB’a bağlı komisyon ve kurullar toplandı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 74. Genel Kurulu öncesinde, TOBB bünyesindeki komisyon ve kurullar, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri'nin de katılımıyla ayrı ayrı toplandı. 
 TOBB - Facebook SheMeansBusiness Eğitimi İstanbul’da yapıldı- TOBB - Facebook SheMeansBusiness Eğitimi, TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda 11 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirildi. 
 E-Ticaret Meclisi İstanbul’da toplandı- TOBB Türkiye E-ticaret Meclisi, Meclis Başkanı Öget Kantarcı başkanlığında bir araya geldi. İstanbul Hizmet Binası’ndaki toplantıda PTT temsilcileri elektronik ticaret alanındaki faaliyetleri hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulundu. Lojistik merkezleri konusu üzerinde durularak elektronik ticaret ve lojistik alanındaki dünya örnekleri irdelendi. 
 Ali Kopuz, Türkiye - Sırbistan İş Forumu’na katıldı- İstanbul’da, Sırbistan Cumhurbaşkanları Aleksandar Vucic ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla Türkiye-Sırbistan İş Forumu düzenlendi. 
emya