Kozan Ticaret Borsası (Kozan Commodity Exchange)
 TOBB’dan KOBİ’lere çıraklık eğitim koçları- “KOBİ’ler için Çıraklık Eğitim Koçları” Projesi Bilgilendirme Toplantısı, 19 Eylül 2018 tarihinde Odaların katılımı ile TOBB’da düzenlendi. 
 Ağustos ayında kapanan şirket sayısı % 5,04 azaldı- Bir önceki aya göre kurulan şirket sayısı % 19,92 kurulan gerçek kişi ticari işletme sayısı % 16,41 oranında azalırken, kurulan kooperatif sayısı % 25,68 arttı. 
 61. TOBB Türkiye Teknoloji Buluşmaları Ankara’da yapıldı- TOBB İkiz Kuleler Toplantı Salonu'nda TOBB ve Ticaret Bakanlığının destekleriyle e-Ticaret Sürekli Eğitim Merkezi (e-TicaretSEM) ve e-Ticaret Merkezi AŞ tarafından düzenlenen "61. TOBB Türkiye Teknoloji Buluşmaları"nın açılışında konuşan TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk, dünyada elektronik ticaret devrimi yaşandığını söyledi. 
 TOBB’a bağlı Komisyon ve kurullar toplandı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki komisyon ve kurullar, Oda/Borsa üyelerinin karşılaştıkları sorunları ve çözüm önerilerini tespit etmek üzere TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri'nin de katılımıyla ayrı ayrı toplandı.​ 
 TOBB Akreditasyon Kurulu toplandı- Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi çalışmalarının yürütülmesinden sorumlu olan Akreditasyon Kurulu, TOBB Akreditasyon Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz başkanlığında toplandı. 
 Oda/borsa araştırması Mardin’de bilinçli tarım ve hayvancılık yapılmadığını ortaya koydu- Mardin İli/İlçeleri Odaları/Borsaları (Kızıltepe Ticaret Borsası, Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası, Nusaybin Ticaret Borsası, Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası), Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) ile işbirliği yaparak Mardin’in tarım ve hayvancılık yapısına ilişkin bir saha çalışması gerçekleştirdi. 
 Mustafa Saraçöz’den Bakan Yardımcısı Kaymakçı’ya ziyaret- TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz, Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı’yı makamında ziyaret etti. 
 Takograf verilerinin analizi başlıyor- Sayısal takograf kartı sahipleri, Sayısal takograf sürücü kartlarında kaydedilen verileri TOBB’a gönderecek. Bu uygulama, yük taşımacılığı yapan sürücü ve şirketlerin yanı sıra yolcu taşımacılığı yapan sürücü ve şirketler için de geçerli olacak. 
 Taşınır Rehni Uygulaması Tanıtımı Hazırlık Toplantısı gerçekleştirildi- Taşınır Rehni Uygulaması Hazırlık Toplantısı Ticaret Bakanlığı Daire Başkanı Mehmet Mücahit Arvas, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Daire Başkanı Fatih Soysal ve Başkanlık Özel Müşaviri Hasan Çağlayan Dündar ile Odaların Genel Sekreterleri´nin katılımıyla TOBB ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 
 OSBÜK İç Anadolu Bölge Toplantısı Kayseri OSB’de yapıldı- Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) tarafından düzenlenen ‘OSBÜK İç Anadolu Bölge Toplantısı’ Kayseri OSB ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 
emya