Kozan Ticaret Borsası (Kozan Commodity Exchange)
 TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu’ndan Zeytin Dalı Harekatına destek- TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu tarafından, Kırsalın Köy Doğal Pazarı Zeytin Dalı Mehmetçik Kermesi düzenlendi. 
 Türkiye İklimlendirme Meclisi toplantısı gerçekleştirildi- Türkiye İklimlendirme Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk’ün katılımıyla İstanbul’da yapıldı. 
 Ocak ayında kurulan şirket sayısı % 61,04 arttı- Kurulan şirket sayısında bir önceki aya göre % 61,04, kooperatif sayısında % 24,68 ve gerçek kişi ticari işletme sayısında % 25,40 artış oldu. 
 Türk ve Kazak kadın girişimcilerden işbirliği- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ile Kazakistan Ulusal Girişimciler Odası ve Kadın Girişimciler Konseyi arasında ticari ve ekonomik iş birliğini geliştirmek için anlaşma imzalandı. 
 Meslek Gruplarına İlişkin Başlatılan İnceleme Kapsamında İlanen Tebliğ Yapıldı- 5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu uyarınca çıkarılan Odalarda Mesleklerin Gruplandırılması Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince oda meslek grupları hakkındaki şikayetler Birliğimizce incelenip, sonuca bağlanmaktadır. 
 Makedonya'dan Türk iş insanlarına yatırım çağrısı- Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, Türkiye'ye gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) ev sahipliğinde TOBB İkiz Kuleler'de düzenlenen çalışma yemeğine katıldı. 
 Konfeksiyon ve Hazır Giyim Meclisi’nden Müsteşar Şenel’e ziyaret- Türkiye Konfeksiyon Ve Hazır Giyim Sanayi Meclisi Heyeti Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şenel’i makamında ziyaret ederek hazır giyim sektörü ve yatırım teşvikleri için değerlendirmelerde bulundu. Heyette; Meclis Başkanı Şeref Fayat, Meclis Başkan Yardımcısı Gıyasettin Eyyüpkoca, Meclis Üyeleri İsmail Kısacık, İrfan Özhamaratlı ve Ramazan Kaya yer aldı. Heyet Bakanlığın 5746 sayılı “Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanunun yürürlüğe girmesi için verdikleri destekten ötürü Müsetaşar’a teşekkürlerini de sundu. 
 2017 yılında 475 fuar düzenlendi, ziyaretçi ve katılımcı sayıları artış gösterdi- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 2017 yılı fuar istatistiklerini açıkladı. 
 E-ticaretteki gelişmeler sektör meclisi toplantısında ele alındı- TOBB Türkiye E-ticaret Meclis toplantısı, Meclis Başkanı Öget Kantarcı başkanlığında, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımıyla TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi. 
 Arabuluculuk Eğitimi TOBB’da gerçekleştirildi- TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından, Yargıtay Üyeleri, hukukçu milletvekilleri ve hukuk müşavirlerine yönelik gerçekleştirilen Arabuluculuk Eğitimi, TOBB’un ev sahipliğinde tamamlandı. 
emya