Kozan Ticaret Borsası (Kozan Commodity Exchange)
 Kız Kardeşim Projesi – Kadın Girişimciler ile İlham Buluşması İzmir’de yapıldı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) liderliğinde, kadınların ekonomik hayata katılım konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlendirilmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almalarının sağlanması amacıyla, Habitat Derneği, Coca-Cola Türkiye ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliği ile Kız Kardeşim Projesi yürütülüyor. 2018 yılında, 30 ilde 9000 kadına finans, bilişim, iletişim ve girişimcilik eğitimlerine erişim imkanı sağlayan Kız Kardeşim Projesi, 2019 yılında da devam ediyor. 
 Akreditasyon eğitimleri devam ediyor- Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ev sahipliğinde, Akreditasyon Eğitimleri 14-15 Ocak tarihlerin de “ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi“ ile devam etti. Akredite Oda/Borsaların Genel Sekreter ve Akreditasyon Sorumlularına yönelik düzenlenen eğitimde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, Akreditasyon Standardı beklentileriyle eşleştirilerek örnek uygulamalarla anlatıldı. 
 Faik Yavuz, Büyükelçi Artemiz Sümer ile görüştü- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, Türkiye’nin Manila Büyükelçiliği görevine yeni atanan Artemiz Sümer ile bir araya geldi. 
 Selçuk Öztürk Yapı Müteahhitliği Sektör Toplantısına katıldı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk, Çevre ve Şehircilik Bakanlığında, Bakan Murat Kurum başkanlığında düzenlenen Yapı Müteahhitliği Sektör Toplantısına iştirak etti. 
 Akreditasyon eğitimleri devam ediyor- Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) evsahipliğinde, Ocak ve Şubat aylarında yoğun olarak gerçekleştirilecek olan akreditasyon eğitimleri, 10 Ocak tarihinde de “Risk Yönetimi Eğitimi” ile devam etti. Akredite Oda/Borsaların Genel Sekreter ve Akreditasyon Sorumlularına yönelik düzenlenen eğitimde Risk Yönetimi, Akreditasyon Standardı beklentileriyle eşleştirilerek örnek uygulamalarla anlatıldı. 
 Kıbrıs Türk Ticaret Odası heyeti TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz'ü ziyaret etti- Kıbrıs Türk Ticaret Odası heyeti TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz'ü ziyaret etti. Türkiye-KKTC Ticaret Odası 2019 Eylem Planı kapsamında gerçekleşen ziyarette, TOBB - Kıbrıs Türk Ticaret Odası müşterek çalışmaları ele alındı. 
 TOBB Heyeti’nden Karayolu Düzenleme Genel Müdürü’ne ziyaret- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş ve TIR ve ATA Karnesi Müdürü Aslı Gözütok, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Mahmut Gürses’i ziyaret etti. 
 Akreditasyon eğitimleri başladı- Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) ev sahipliğinde, Ocak ve Şubat aylarında yoğun olarak gerçekleştirilecek olan akreditasyon eğitimleri, 7-8 Ocak tarihlerinde ilk olarak “Risk Yönetimi Eğitimi” ile başladı. Akredite Oda/Borsaların Genel Sekreter ve Akreditasyon Sorumlularına yönelik düzenlenen eğitimde Risk Yönetimi, Akreditasyon Standardı beklentileriyle eşleştirilerek örnek uygulamalarla anlatıldı. 
 Enerji Meclisi’nden Bakan Dönmez’e ziyaret- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Enerji Meclisi Başkanlık Divanı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'i sektörün taleplerini iletmek üzere makamında ziyaret etti. 
 Mustafa Saraçöz’den TİKA’ya ziyaret- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz, TİKA Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Birol Çetin’i ziyaret etti. Ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. 
emya