Kozan Ticaret Borsası (Kozan Commodity Exchange)
 BMGK Irak Yaptırımlar Listesinin Güncellenmesi- Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) 1518 (2003) sayılı kararı uyarında faaliyet gösteren Irak Yaptırımlar Komitesi’nin Başkanlığı tarafından Birleşmiş Milletler nezdindeki Daimi Temsilciliklere ve Daimi Gözlemciliklere gönderilen Notaların örneği Birliğimize iletilmiştir. 
 Pasifik İttifakı’nda İş Fırsatları: Türkiye, Peru, Şili, Kolombiya, Meksika- Latin Amerika’nın bölgesel bir entegrasyonu olan ve 28 Nisan 2011 yılında kurulan Pasifik İttifakı (Pacific Alliance) Ülkeleri Peru, Şili, Kolombiya, Meksika Büyükelçilikleri ile Birliğimiz işbirliğinde 6 Kasım 2018 tarihinde saat 14:00’de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İkiz Kulelerde “Pasifik İttifakı’nda İş Fırsatları: Türkiye, Peru, Şili, Kolombiya Meksika” toplantısı düzenlenecek olup bahsi geçen ülkelerle iş fırsatlarına ilişkin Büyükelçilikler tarafından sunumlar gerçekleştirilecektir. 
 Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteninin 39. Sayısı Yayınlanmıştır.- Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından, 2018 yılı 39 Sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni yayınlandı. 
 Adalet Bakanlığı bilirkişilik başvuruları- Sayın Sigorta Eksperi, Adalet Bakanlığı Bilirkişilik başvuruları 5 Kasım 2018 Pazartesi günü itibariyle başlayacak, 30 Kasım 2018 Cuma günü ise, başvuru süreci sona erecektir. 
 Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteninin 38. Sayısı Yayınlanmıştır.- Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından, 2018 yılı 38 Sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni yayınlandı. 
 TOBB 20. TÜRKÇE KONUŞAN GİRİŞİMCİLER PROGRAMI İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ DUYURUSU- 01-11 Ekim 2018 tarihleri arasında Ankara, Edirne, Tekirdağ ve İstanbul’da düzenlenecek olan TOBB 20. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına 20 ülkeden yaklaşık 50 katılımcı iştirak edecektir. 
 Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteninin 37. Sayısı Yayınlanmıştır.- Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından, 2018 yılı 37 Sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni yayınlandı. 
 Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteninin 36. Sayısı Yayınlanmıştır.- Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından, 2018 yılı 36 Sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni yayınlandı. 
 Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP)- İstihdam seferberliği kapsamında 14 Aralık 2017 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen “İstihdam Şurası ve Milli İstihdam Seferberliği Ödül Töreni”nde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) imzalanmıştır. 
 AgroWorld 2018, Hindistan- İlgi: Hindistan Gıda ve Tarım Konseyi’nden alınan 01.08.2018 tarihli elektronik postası. 
emya