Kozan Ticaret Borsası (Kozan Commodity Exchange)
 2019 Yılı Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri İzmir’de Başladı- Birliğimiz ve Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda yurt genelinde Odalarımız ev sahipliğinde düzenlenen Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri 2019 yılı açılış programı 14 Şubat 2019 tarihinde İzmir Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi. 
 Kısa Çalışma Ödeneği Uygulama Esasları Hakkında Bilgilendirme- Kısa Çalışma ve Kısa Çalışma Ödeneği Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 9 Kasım 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. 
 İhracat Destek Ofisi Personelleri Eğitimi Düzenlendi- İhracat Destek Ofislerinde görev alan ve daha önce düzenlenen İletişim Noktaları eğitimine katılım sağlamamış personellerin katılımı ile Birliğimiz ve Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda, 5 Şubat 2019 tarihinde Birliğimiz ev sahipliğinde "İhracat Destek Ofisi Eğitimi" düzenlendi. 
 Ulusal Yeterlilik Taslakları Kamuoyu Görüşüne Açıldı- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) arasında 17.05.2017 tarihinde imzalanan "Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü" 
 Hannover Messe 2019 Türkiye Milli İştiraki- İstanbul Ticaret Odası’ndan alınan bir yazıda, ülkemiz sanayi sektörünün uluslararası platformda geniş bir yelpazede yer alması ve tanıtılmasının büyük önem taşıdığı, bu çerçevede Almanya'nın Hannover şehrinde her yıl düzenlenen Hannover Messe Fuarının Türkiye Milli İştirak Organizasyonu'nun, 1992 yılından itibaren İstanbul Ticaret Odası tarafından düzenlendiği ifade edilmektedir. 
 Dış Ticaret İstihbaratı Eğitimleri Devam Ediyor.- “Global Kobiler” hedefi çerçevesinde 2017 yılında Birliğimizce firmalarımızın ihracatını artırmak, dış ticaret faaliyetlerini çeşitlendirmek amacıyla Oda ve Borsalarımıza Dış Ticaret İstihbarat eğitimleri verilmeye başlanmıştır. Bu hizmeti veren 48 Oda ve Borsamıza yönelik Birliğimiz Sosyal Tesisi KUYAP Bilgisayarlı salonda 14-15 Ocak 2019, 16-17 Ocak 2019 ve 21-22 Ocak 2019 tarihlerinde üç grup eğitim düzenlenmiştir. 
 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİ HİBE PROGRAMI- İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ALANINDA GELİŞTİRECEK PROJELERE 6 MİLYON AVRO 
 2019 yılı Levha kayıt ve aidat ücreti- 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu'nun 26 ncı maddesinin yirmi üçüncü fıkrası uyarınca Sigorta Eksperleri İcra Komitesi tarafından; 
 Koku Kültürü Derneği – Koku Uzmanlığı Meslek Standardı Görüş ve Değerlendirmesi- Koku Kültürü Derneği tarafından hazırlanan Koku Uzmanı (seviye 5) taslak Ulusal Meslek Standardı görüşe açılmıştır. 
 AUTOMECHANIKA DUBAI- Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai Emirliği'nde, 10-12 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenecek AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 Fuarı'nın Türkiye milli katılım organizasyonunun İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından gerçekleştirilecektir. 
emya